dr. Lázár Gyula: A népvándorlás története. Bp., 1880 Franklin. + Vértesi Arnold: A svájczi szabad köztársaság alapítása. Bp., 1877. Franklin. Egészvászon kötésben, jó állapotban
Ordas Iván: Az aradi tizenhárom. Bp., 1988, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. H. Szabó Lajos (1931-2016) Bél Mátyás-díjas helytörténész-helytörténeti író névbejegyzésével, magánkönyvtári bélyegzőjével.
llenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-III. Bp.,é.n., A Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítókkal.
Rácz Sándor: Parázsló szándék I-II. kötet. I. kötet: Emlékek és tények 1956-ból. II. kötet: Emlékek és tények 1957-1989. Bp.,2005-2008, Rácz Sándor-Rácz Anikó. Kiadói papírkötésben. Az I. kötetben a szerző dedikációjával, dátumozva. A II. kötetben a szerző aláírásával, dátumozva.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Huszár Tibor: Bibó. Bp.,1989,Magyar Krónika. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Niederhauser Emil: Merénylet Erzsébet királyné ellen. Labirintus. Bp., 1985, Helikon. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Képes Krónika. Fordította: Geréb László. Bp., é.n., Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval.
Vegyes könyv tétel, 4 db Végh Mihály: Tüköry Lajos a magyar és olasz szabadságharc hőse. Bp.,1961, Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés. Katona Tamás: Jeles napok. Emlékezünk. 1849. október 6. Jeles Napok 10. Bp., 1999, Magyar Honvédség Tájékoztatási és Médiaközpont. A Hazáért. Honvédelem és hazafiság (896-1848) a magyarországi művészetben. Szerk.: Baranyi Judit, Varga István, Dr. Zachar Józse...