Die Geschichte des Alten und Neuen Testaments ... vom Herr von Sacy unter dem Namen des Herrn von Royaumont, Prior von Sombreval. Würzburg und Bamberg, 1786. Tobias Göbhardt. 1t + 839p. Modern egészbőr kötésben / In modern leather binding.
Mokos Gyula: A hercegszöllősi kánonok. MÁs egyházi iratokkal egybeveté - , Bp., 1901. Magyar Prot. Irodalmi Társaság. 278p. Kiadói, sérült papírkötésben. Ritka!
Pokoly József: Az erdélyi református egyház története. I-II. kötet. I. kötet: 1556-1904. II. kötet: 1605-1690. Bp., 1904,(Franklin-ny.), VII+304+296+2 p. Kiadói javított gerincű papírkötés, kissé foltos borítóval, az I. kötetből 10 oldal (5 lap) hiányzik. III. kötet nélkül.
D. Payr Sándor: Gyurátz Ferenc életrajza. (1841-1925.) Kiadja a Dunántúli Evangélikus Egyházkerületi Lelkészegyesület. Sopron, 1931, Székely és Társa, 392 p. Átkötött aranyozott modern kemény-kötés, jó állapotban. H. Szabó Lajos (1931-2016) Bél Mátyás-díjas helytörténész-helytörténeti író magánkönyvtári bélyegzőjével.
Richard Archdekin (1616-1690) ír jezsuita 3 egybekötött munkája: [Richard Archdekin: Theologia Tripartita: sive resolutiones polemicae, speculativae et practicae. Coloniae Agripppinae (Köln), 1702, Joannis Weidenfeldt], 28+598+28 p. Latin nyelven. A címlapja és az elülső szennylapja hiányzik. [Richard Archdekin]: Apparatus materiae et formae pro doctrina sacra: in quavis dictione facili method...
Magyar-latin misszále az év minden napjára. A római misekönyv szerint. Fordította, bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Dr. Szunyogh Xav. Ferenc. Bp., 1933, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben, tokban, festett lapélekkel.
Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis. Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrág...
Engelbert Klüpfel (1733-1811): Institutiones Theologiae Dogmaticae in Usum Auditorum Tertiis Curis Emendatiores. Pars I. Vienna, 1807, J. G. Binz, 24+463 p. Latin nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés.
Auswahl vorzüglicher Predigten auf alle Sonn- und Feiertage des Jahres, wie auch bei verschiedenen Gelegenheiten und der heiligen Fastenzeit von einer Gesellschaft katholischer Geistlicher. Dritter Band, drei Hefte. München-Passau-Regensburg, 1830, J. M. Daisenberger, 328+336 p. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés, foltos lapokkal.
Balanyi György: Magyar piaristák a XIX. és XX. században. Életrajzi vázlatok. Szerkesztette: - -. Bp.,1942, Szent István-Társulat, 465+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.