1786 Graf Karl von Caramelli lovassági tábornok saját kézzel aláírt levele háborús ügyben az aradi erőditmény parancsokságának / Autograph signed letter of Count Karl von Caramelli participant of 7 year war to the Arad fort.
1789 Miróbriga, Portugália. a helyi püspök levele a prágai püspöknek, melyben egy helyi sebész orvos családjával kapcsolatos információkat kér / 1789 Mirobriga, Portugal. Letter of the bishop to the bishop of Prague in which he asks information regarding a local doctor.
1872 Viola Imre: Szabad királyi Pest város tekintetes közgyűléséhez írt a városi vízvezetéki mű vizsgálatára kőzgyülésileg kiküldött bizottmány jelentése, 29+2 p.
cca 1896-1901 2 db régi emlékkönyv, rajzokkal, illusztrációkkal, érdekes bejegyzésekkel. Sérült vászon, és sérült bőr-kötésben, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
cca 1900-1925 Kunz/Kuncz-család fotói (7 db fotó, 10x7 cm és 16x10 cm), nagyrészt gyerekfotók, és különféle iratai, (4 db.), közte öröklési szerződéssel is. Változó állapotban.
1905 Győr, Árvíz elleni védekezésnél beosztott és rendelkezésre álló felügyelet, műszaki osztály, törvényhatósági és közerőnek kimutatása 1905-ik évre. Győr, 1905, Pannónia Könyvnyomda, 15 p.
1909 Tisztelt Választóim! Batthyány József (1858-1922) földbirtokos, országgyűlési képviselő beszámoló beszédre invitáló röplapja, foltos, üvegezett, fa keretben, röplap: 25x20 cm, keret: 36x28 cm.