Gyulai Pál költeményei. Bp.,1870, Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.,) 1 t.+336 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, kissé kopott borítóval, kissé szakadozott szennylapokat.
Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Első kiadás.
A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által aláírt.
A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Szász Károly: A világirodalom nagy époszai I-II. kötet. Szász Károly művei Centenáriumi kiadás. Bp.,[1929], Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a. II. kötet gerince kopottas, jó állapotban.
Bajza József összegyűjtött munkái. III. kötet. Sajtó alá rendezte: Badics Ferenc. Bp., 1899, Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.