Plutharkhosz: Iszisz és Oszirisz. Az Ókori Irodalom Kiskönyvtára. Fordította, az utószót és a jegyzeteket írta: W. Salgó Ágnes. Bp.,1986, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
A magyar nemzeti irodalom történeti ismertetése. II. kötet: Kisfaludy Károlytól mostanig. Összeállította: Beöthy Zsolt. Bp.,1891, Athenaeum, 1 t.+414 p. Hatodik, javított és bővített kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott gerinccel és borítóval.
Polgár Géza: Örök fiatalok, akik látták a múltat. Bp.,1942, Dr. Vajna és Bokor. 16 egészoldalas fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.