Nagy István/Eperjessy János: Hajdúvármegye és Debrecen sz. kir. város adattára Debrecen, 1937, Hajdúvármegye és Denrecen sz. kir. város kiadása 344 p. + [2] p. + 263 p. Személyi adattárral és részletes névlistával. Címeres egészvászon kötésben.
Slatin Rudolf pasa: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmeim a dervisekkel, fogságom és szökésem. 1879. I.. köt. Fordította: Jankó János Bp. 1896. Athenaeum. XI+465+2 p.+ térkép nélkül Kiadói festett egészvászon kötésben, javított, címlap nélkül
[Joseph Stöcklein]: Allerhand so Lehr- als Geist-reiche Brief, Schriften und Reis-Beschreibungen welche meistens von denen Missionariis... aus beyden Indien und anderen über Meer gelegenen Landern. Zeit An. 1642. bis aud das Jahr 1726. in Europa angelangt seynd. I-VIII. Theil. (egybekötve). Augsburg-Gratz, 1726, Philipp Martin, 5 sztl. lev.+6 sztl. lev.+116 p.+4 sztl. Lev.+ 116 p.+6 sztl. lev.+11...
Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel / With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water pat...
Karl Baedeker: Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Livorno. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1911, Verlag von Karl Baedeker, LXX+710 p. Tizennyolcadik kiadás. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel. / Linen-binding, in German language. Eighteenth edition.