Markó. A bevezető tanulmányt írta és a képeket válogatotta: Szvobda Dománszky Gabriella. Bp.,2004,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. II. kötet. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 117-235+9 p.+10 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött aranyozott műbőr-kötés, az eredeti papírborító sérült, javított, 2 illusztráció hiányzik, pár lapon kis lyuk, de a szöveget nem érinti. Csak II. kötet.
Berkovits, Ilona: Illuminierte Handschriften aus Ungarn vom 11.-16. Jahrhundert. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Bp., 1968, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, német nyelven./Linenbinding, in paper cover, in cardboard folder, in German language.