Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. Átkötött félvászon-kötés. A második kötet nem jelent meg.
A Pesti Hírlap lexikona. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Dornyay Béla (1887-1965) helytörténész tulajdonosi bejegyzésével. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Vegyes zenei témájú könyvek, 4 db: Műdalok. I. sorozat. Sík József elméleti és gyakorlati énekiskolájának kiegészítő része. Összeválogatta, átnézte és magyarázatokkal ellátta: Szabados Béla. Bp.,(1912),Rózsavölgyi, 90 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Bartók Béla kórusművei két és három szólamra. Gyermek-, női- és férfikarok részére. Bp.,1937, Magyar Kórus. Kiadói félvászon-kötés, szétvált k...
Babits Mihály: Levelek Iris koszorujából. Bp.,1914,Nyugat, 94+2 p. Második kiadás. Későbbi átkötött egészvászon-kötésben.+Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., 1918, Nyugat,(Pallas-ny.), 104+4 p. Második kiadás. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, egy-két felvágatlan lappal.
Juhász Gyula összes versei. 1905-1929. Sík Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte Paku Imre. Szeged, 1940, Szukits. 1 t.+VIII+384 p. Későbbi átkötött álbordás aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, pár lap fűzése laza, a lapélek foltosak. ajándékozási sorokkal.