Dr. Kalmár Antal: - - könyve. "Beksics Gusztáv történet- és közjogírása című elkobozott küönyv második kiadása." Bp.,1903, Rényi Károly, 395 p. Átkötött papírkötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borító kopott, foltos, hat lap kijár, két lap fűzése laza, részben kijár, hiányos.
A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.
Festgabe der Gemeinde Wien zur Erinnerung an die Befreiungskriege 1813. Wien, 1913. 128 p. sok képpel, térképpel. Festett egészvászon kötében, szép állapotban / With many maps and images in full linen binding in great condition
Tóth Sándor: A magyar szabadság atyja. Regényes korrajz. Pataky László rajzaival. Bp.,(1909),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) 1 t.+156+1 p.+5 t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy kijáró lappal.
A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Az eredeteivel egybevetette és szerkesztette: Fázsy Anikó. Szakmailag ellenőrizte és a magyar kiadást jegyzeteivel kiegészítette: Kun Miklós és Zinner Tibor. Fordította: Benye János. Bp.,2000, Nagyvilág. Kiadói kartonált papírkötés.
Egyesült erővel II. A magyar könyvnyomdai munkásság története 1912-től 1937-ig. Bp., 1937, Magyarországi Könyvnyomdai Munkások Egyesülete. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Octave Aubry: Bismarck III. Napoleon ellen. Fordították: Győry János, Vághidi Ferenc. Nagy idők, nagy emberek 5. Bp., é.n., Cserépfalvi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadt címképpel, kissé kopott borítóval.