Gordon Thomas-Max Morgan-Witts: Voyage of the Damned. Belton, 1994, Dalton-Watson. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Franz Mehring: Tanulmányok a német történelemről. Válogatta és az előszót írta: Gunst Péter. Fordította: Ifj. Barta János. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Csomor Lajos: Magyarország szent koronája. Vaj, 1988, Vay Ádám Múzeum Baráti Köre. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón hajtásnyomokkal, a borító jó állapotban.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.