[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf' ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a' legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet.
Az első kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar
gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen említi Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem említi.
Rudyard Kipling: A dzsungel könyve. Fordította: Mikes Lajos. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
7 db mesekönyv - A híres ötök, kaland a Kirrin-szigeten; Ezópusz: A nyúl és a teknős... és más mesék; A cirkusz; Süni és barátai az óvodában; Süss föl nap; Simba és az özönvíz; Donald kacsa és az állatbemutató. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Vegyes mesekönyv tétel, 6 db:
Kedvenc meséim. Válogatás Grimm és Andersen legszebb meséiből. Füzesi Zsuzsa rajzaival. Bp.,1990, Forma-Art. Kiadói kartonált papírkötés, foltos, hullámos lapokkal.
Kriza János: Rózsa királyfi. Székely Népmesék. Debrecen,é.n.,TKK. Kiadói kartonált papírkötés.
J. Z. Novák-E. Petiska: A világ leggazdagabb verebe és más történetek. Z. Miler, J. Kábrt, és V. Kubasta rajzaival. Prága, 1982, Artia. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
A nyelves királykisasszony. Válogatta és szerk.: Ambrus Éva. Elek Lívia rajzaival. 33. vidám mese. Bp.,1990,Népszava. Kiadói kartonált papírkötés.
A kiskakas gyémánt félkrajcárja. Magyar népmesék. Debrecen, én., TKK. Kiadói kartonált papírkötés.
Jevgenyij Csarusin: Csinatalan állatkölykök. A szerző rajzaival. Fordította: Rigó Béla, Szőllősy Klára. Moszkva-Bp., 1983, Raguda-Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
2 db mesekönyv: Engel-Hardt, Rudolf: Mein Spielzeug und sein Vorbild. + Im Stall und auf der Weide. mindkét kötet félvászon kötetben, viseltes állapotban / half linen binding, damaged condition