Dr. Jávor Alajos: Bányaművelés. Szellőztetés. Bp., 1977, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1600 példányban. Ritka! A szerző, Dr. Jávor Alajos (1910-1981) által Dr. Trethon Ferenc (1923-2012) közgazdász, politikus, munkaügyi miniszter (1977-1981) részére.
Bőrfeldolgozó ipari kézikönyv. Szerk.: Dr. Beke János. Bp.,1978, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, néhány lap szélén folttal, ajándékozási sorokkal. Megjelent 2550 példányban.
Bárány Nándor: Optikai műszerek elmélete, és gyakorlata I. Bp., 1953, Országos Magyar Természettudományi Múzeum, XVI+723 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel. Megjelent 1000 példányban.
A magyar közlekedésügy monográfiája. Főszerk.: Ladányi Miksa. Bp., é. n., Magyar Közlekedésügy Monográfiája Kiadóhivatala. Számos érdekes írással, közel 4000 személyt tartalmazó fényképes személyi adattárral. Kiadói egészvászon-kötésben. Gerincen kis kopás, egyébként nagyon szép állapotban.
"Hütte" Des Ingenieurs Taschnebuch I-III. kötet. Bp.,1915, Wilhelm Ernst & Sohn. Német nyelven. 22. kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, az első kötet gerincén sérüléssel.
Heckenast Gusztáv: A magyarországi vaskohászat története a korai középkorban. Bp., 1968. Akadémiai. Egészvászon kötésben, kissé szakadozott papír védőborítóval.
Dr. Ing. Hans Katz: Der Flugmotor. Teil. I. Bauteile und Baumuster. Luftfahrt-Lehrbücherei. Berlin, 1942, Dr. M. Matthiesen&Co., 324 p.+IX t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kis szakadásokkal a borítón és a gerincen.
Des Ingenieurs Taschnebuch I-II. köt. Szerk.: "Hütte." Berlin, 1899, Wilhelm Ernst&Sohn. 17. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, gerinccel, az első kötet gerincén kis sérüléssel.
A légi fénykép. Összeáll.: Szüts Lajos. A "Térképészeti közlöny" 4. sz. különfüzete. Bp.,1931, M. Kir. Állami Térképészet, 51+1 p. Szövegközti ábrákkal és fekete-fehér fotókkal. Kiadói szakadt, kissé foltos papírkötésben.