Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 222

15000.

Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I. és II. kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével ...

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15001.

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, ...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
14

15002.

Brassó város és környéke új kalauza. Zajzon, Előpatak, Málnás, Tusnád, Kovászna, és Borszék érintésével. Brassó, 1891, Városi Idegenforgalmi Bizottság, 43+1+60 p.+XVII t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, az elülső címlap belsején és egy lapszélén folttal, hiányzó térkép melléklettel./ New Guide of Brasov (Kronstad/Brassó) and s...

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

15003.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14

Rózsa György: Budapest régi látképei 1493-1800. 1999, Új Művészet Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Eva Potocná-Karol Nowak: Rozsnyó, a kilátások városa. Fordította: Bozó Ágnes. Poprád, 2009, Poprád Könyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
15005.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

15006.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

15007.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Tátra-Almanach. Szlovenszkói városképek. Kassa, Érsekújvár, Eperjes, Losonc, Lőcse. Tátra-könyvek. I. sorozat. 3. kötet. Pozsony,1938, Tátra-Kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel./  Tatra-Almanach. Slovakian city pictures. Košice, Nové Zámky, Prešov, Lučenec, Levoča. (Kaschau,Neuhäusel, Preschau, Lizenz, Leutschau.) Tatra-book. I. series 3. volume. Bratislava, 1938, Tatra.  In Hungarian language. Linen-binding, with little bit spotty spine.
15008.

Tátra-Almanach. Szlovenszkói városképek. Kassa, Érsekújvár, Eperjes, Losonc, Lőcse. Tátra-könyvek. I. sorozat. 3. kötet. Pozsony,1938, Tátra-Kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel./ Tatra-Almanach. Slovakian city pictures. Košice, Nové Zámky, Prešov, Lučenec, Levoča. (Kaschau,Neuhäusel, Preschau, Lizenz, Leutschau.) Tatra-book. I. series 3. volume. Bratislava, 1938, Tatra. In H...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

15009.

Bericht über die Tätigkeit und Verwaltung der Feuerwehr der Stadt Wien vom 1. Jänner 1920 bis 31. dezember 1929. Wien, 1930, Verlage des Gemeinderatspräsidiums,(L. Beck&Sohn-ny.), 330 p.+1 t.(kihajtható térképpel.) Egészoldalas és fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./Paperbinding, with worn cover, and little bit damaged spine. In Ger...

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

15010.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Ungarn - Magyarország. A Kereskedelemügyi M. Kir. Miniszter megbízásából kiadja a Magyar Kir. Államvasutak igazgatósága. Szerk.: Kain Albert. Bp., 1909., Erdélyi. Német nyelven. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott, dombornyomású, festett egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, laza fűzéssel.
15011.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft