Jean-Jacques Chifflet: Lilium francicum, veritate historica, botanica, et heraldica illustratum. Auctore Ioanne Iacobo Chifletio, equite, regio archiatrorum comite, & serenissimi principis d. Ioannis Austriaci medico cubiculi primario. Antwerpen, 1658, Ex Officina Plantiniana Balthasaris Moreti. Későbbi félvászonkötésben.
Táncsics Mihály: Táncsics Mihály művei 12. és 10. kötet. (Egybekötve.) 12. kötet: Hunnia függetlensége. Harmadik kiadás. Nyilatkozat Széchényi István gróf "Két garas" című tervére. Második kiadás. 10. kötet: I. rész: Királylista és republikánus. II. rész: A forradalomról. III. rész: A koczka fordul. Első kiadás. Bp.,1873-1885, Kocsis Sándor ny.-Központi Táncsics-Bizottság (,Müller K.-ny.), 2...
Táncsics Mihály: Hit, papok, pápák. I. kötet. Táncsics Mihály Művei 8. kötet. Bp.,1873, Buschmann Ferenc, 255+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel, az elülső kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, belül jó állapotban. Első kiadás! A második kötet nem jelent meg. Unicus!
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930....
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum, 231 p.+19 t. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, egy hiányzó táblával (2.), egy tábla kijár (4.) és rajta szakadás, néhány kissé foltos lappal.
Mikszáth Kálmán: Jó palócok. (Tizenöt apró történet.) Bp.,[1890],Légrády, 4 sztl. lev., 96 p., 15 t. (chromolitográfiák.) Negyedik kiadás. Bihari Sándor, Karlovszky Bertalan, Margittay Tihamér, Neogrády Antal, Roskovics Ignác, Vágó Pál illusztrációival. Kiadói festett, aranyozott egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a kötésen kis sérüléssel, az elülső szennylap és elő...
A magyar irodalom története I-II. kötet. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a I. kötet gerincén kis folttal.
Liszt. A Musica c. francia folyóirat 1911. októberi számának hasonmás kiadása Liszt Ferenc születésének 175 és halálának 100. évfordulója alkalmából. Senlis-Bp., 1986, Cziffra Alapítvány. Több nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Cziffra György (1921-1994) zongorista aláírásával.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1. sorozat. Bp., 1982, Magvető. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Teljes! A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,[1870],Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+355+415+420+382 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a címkép kijár, a IV. kötet lapszélein f...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.