Heine, [Heinrich]: Dalok könyve. Fordította és jellemző bevezetéssel ellátta Endrődi Sándor. Thumann Pál rajzaival. Bp., [1903], Athenaeum, 189 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval.
Vajda János kisebb költeményei. I. kötet. Bp.,1881, Aigner Lajos, 1 t.+2+293+7 p. Első kiadás. Korabeli kopott aranyozott egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, hiányzó elülső előzéklappal. Ritka!
Révai Nagy Lexikona I-XXI.+ Kiegészítő I. kötet. Hasonmás kiadás. Teljes sorozat! Kiadói, egységes, gerincén aranyozott vászonkötésben, az elülső táblán vaknyomásos díszítéssel. Szép állapotban!
Katona József: Bánk bán. Magyar Remekírók. Pest,1862, Heckenast, 242 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval, az arckép hiányzik.
Külföldi Lant. Magyar költők műfordításai. II. kötet. Külföldi Remekírók. Bp.,é.n, Franklin, 247 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a hátsó szennylap és az utolsó lap kijár.
Somogyváry Gyula: A Rajna ködbevész. Bp.,(1935),Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban. Első kiadás. Szép állapotban.
François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1942, Officina. Tizedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.