Krúdy Gyula 3 műve: Az utolsó gavallér. (Három kis regény.) Bp.,é.n.,ABC. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A dévényi fazekas. Bp.,é.n.,(Singer és Wolfner), Új Idők Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A magyar jakobinusok. Bp.,1948, Népszava. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, ...
Fenyő László: Hűség. Bp., (1939),Szerzői kiadás,(Officina-ny.),59+3 p. Átkötött egészvászon-kötés, a 9. oldalon szerzői szövegjavítással, jó állapotban.
Euripides elveszett drámáinak töredékei. Fordította: Csengery János. Görög és Latin Remekírók. Bp.,1926, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 356 p. Egészvászon-kötés, fakó gerinccel.
Vidor Miklós: Lakatlan évszak. Versek. Bp., 1966, Szépirodalmi. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Vidor Miklós (1923-2003) által Kálnoky László (1912-1985) költő, műfordító részére dedikált példány.
Szentjóbi Szabó László költeményei. Életrajzi bevezetéssel, és jegyzetekkel ellátva. Kiadta Gálos Rezső. Régi Magyar Könyvtár 26. Bp., 1911, MTA, IV+248 p. Átkötött modern félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Mándy Iván: A csőszház. Kisregény. Diarium Könyvtár. Bp.,(1943), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 86 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, hiányos, javított gerinccel, de belül jó állapotban. A szerző első nyomtatásban megjelent kötete.
Pilinszky János: Scaffold in winter. Selected poems. Fordította Béky-Halász Iván. Modern Hungarian Poets. Toronto, 1982, Vox Humana, 36+4 p. Kiadói papírkötés. A fordító, Béky-Halász Iván (1919-1997) költő, műfordító, szobrász által Kálnoky László (1912-1985) költő, műfordító részére dedikált példány.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1978, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.