Fuchs, Eduard: Az újkor erkölcstörténete I-III. kötet. Bp.,é.n., Világirodalom-kiadás. Második kiadás. Számos képpel illusztrált. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, de belül jó állapotban.
Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok I-II. kötet. Bp.,[1928], Genius, 641+2 p. Második, bővített kiadás. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel.
Borbándi Gyula: Emigráció és Magyarország. Nyugati Magyarok a változások éveiben. 1985-1995. Basel-Bp.,1996, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. Kiadói papírkötés. A szerző, Borbándi Gyula (1919-2014) által dedikált, dátumozva.
Tacitus összes művei I-II. Fordította: Borzsák István. Bp.,1980,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az I. kötet vászonborítója foltos, egyébként jó állapotban.
Vegyes történelmi könyvek tétele, 6 db:
Ki kicsoda a történelemben? Szerk.: Szabolcs Ottó és Závodszky Géza. hn.,é.n., Laude. Kiadói kartonált papírkötés.;
Magyarország története a honfoglalástól 1849-ig. Bp.,1985, Múzsák. Kiadói papírkötés.
László király emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. Bibliotheca Historica. Bp.,1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
Jászi Oszkár: Monarchia jövője. Bp.,1988, Maecenas. Kiadói kartonált papírkötés.;
Fejezetek a régebbi magyar történelemből. I. Szerk.: Makk Ferenc. Bp.,1981, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 318 példányban.
Wulf C. Schwarzwäller: Hitler pénze. Bp.,1996,Ferenczy. Kiadói papírkötés.;
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
Trianoni Szemle évkönyv. VIII. évf. 2016. Szerk.: Szidiropulosz Archimédesz. Bp.,2016, Trianon Kutatóintézet Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötésben. A szerkesztőség tagjainak aláírásaival, és aláírt tanúsítvánnyal.