Kanyar József: A reménység esztendei. A Nemzeti Parasztpárt a Dél-Dunántúlon. Életrajzi számadás a koalíciós évekről. DEDIKÁLT! 1989, Pannónia. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Értekezések a történelmi tudományok köréből. 36. kötet. Szerk.: Pauer Imre, Fejérpataky László.
1. Szádeczky Lajos: Még egyszer a csíki székely krónikáról.
2. Mahler Ede: Az assuáni és elephantinei aramaeus papyrusokmányok történeti jelentősége.
3. Szekfű Gyula: Serviensek és familiarisok.
4. Hodinka Antal: A tokaji görög kereskedőtársulat kiváltságának az ügye 1725-1772.
5. Tisza István, gróf: Sadowától Sedánig.
6. Márki Sándor: Nagy Péter czár és II. Rákóczi Ferenc szövetsége 1707-ben.
7. Karácsonyi János: Kik voltak és mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták?
8. Szentkláray Jenő: Debreczeni Bárány Ágoston élete és munkái. Emlékezés Dél-Magyarország első magyar történetírójáról.
9. Fraknói Vilmos: Mátyás törekvései a császári trónra. 86 p.
10. Hornyánszky Gyula: A homerosi beszédek tömeglélektani vonatkozásukban. 92 + [1] p.
Bp.,1911-1915, MTA, 4+44+29+122+106+2+80+96+18+107+86+92+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, bekötött eredeti papírborítókkal.
A magyarok nyomai Törökországban. Türkiye'de Magar Izleri. Kiállítási katalógus. Szerk.: T. Cengiz Göncü. Istanbul, 2010, Avrupa Kültür Baskenti. Magyar és török nyelven. Kiadói papírkötésben.
Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der freiherrlichen Häuser. Teil B. 89. Jahrgang 1939. Gotha,1939, Justhus Perthes. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Macaulay: Ánglia története II. Jakab trónralépte óta. Forditotta: Csengery Antal, Zichy Antal. Második, átnézett kiadás. II-VI. kötet, az I. kötet hiányzik. Bp, 1876-1877, MTA. Kiadói egységes, zöld, aranyozott egszvászon-kötésben, kopásnyomokkal.
Gróf Széchenyi István naplói. Adalék a nagy hazafi jellemrajzához. Összeáll. Zichy Antal. Bp., 1884, Athenaeum. Korabeli egészvászon kötésben 1t Széchenyi acélmetszetű címképe + 670 p. Előzéklapok nélkül.
Frankl Vilmos [Fraknói Vilmos]: A magyar nemzet története. III. füzet: (1526-1825.) Házi Könyvtár XI. Bp., 1873, Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.),4+400+4 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.