Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t.+XXX+2+512 p. Korabeli vászon-kötés, jó állapotban
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból IX - X.. kötet. Bp., 1904, Athenaeum, Kiadói kartonált sorozatkötésben, színezett lapszélekkel egyik köteten kis sérülés
Kossuth Lajos Iratai. IV. kötet: Történelmi tanulmány: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894, Athenaeum, XXI+552 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, jó állapotban.
Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeállította: Halasy-Nagy József. Kultúra és Tudomány. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Rácz Sándor: Parázsló szándék I-II. kötet. I. kötet: Emlékek és tények 1956-ból. II. kötet: Emlékek és tények 1957-1989. Bp.,2005-2008, Rácz Sándor-Rácz Anikó. Kiadói papírkötésben.
Az I. kötetben a szerző dedikációjával, dátumozva. A II. kötetben a szerző aláírásával, dátumozva.
Félbemaradt reformkor. Miért akadt el az ország keresztény humanista megújulása? Róma, 1990, Tip. Ugo Detti. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Az egyik szerző, Kovács K. Zoltán (1924-2008) által Beke Margit (1939-) történész, levéltáros részére dedikált példány.
Mátyás a kortársak között. Írások. Levelek. A bevezetőt írta: Elekes Lajos. A szövegeket vál.: H. Balázs Éva. Aurora V. Bp.,1957, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
A válogató történész, H. Balázs Éva (1915-2006) dedikációjával.