Omár Chájjám: Robáiyát. Fordította Hegyi Endre. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Kiadói aranyozott selyemkötésben, műanyag védőborítóban. Számozott (2000/425.), a művész, Szász Endre által aláírt példány.
Devecseri Gábor - Kass János: Bikasirató. Bp., 2000, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközépiskola. Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp.,1895., Athenaeum. 4 + 231 p. + 20 t. Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos egészvászon-kötés, Aufrecht és Goldschmied-Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, egy kijáró táblával, a védő hártyapapírok hiányoznak.
Ady Endre: Az utolsó hajók. Bp.,(1923), Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte. Első kiadás.
Kazinczy Ferencz Munkáji Szép Literatura, 5. kötet. Pest, 1815,Trattner János Tamás,6+238 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Vörösmarty Mihály minden munkái VI. kötet. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Pest, 1863, Ráth Mór, (Emich Gusztáv-ny.), 295 p. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.