Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,) Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 9 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó elülső szennylappal és címképpel.
Vörösmarty Album. Műmellékletek nélküli, népszerű kiadás. Bp.,1909, Wodianer F. és Fiai, 240 p.+ 5 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko A. egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó hátsó szennylappal.
Szemelvények M. Tullius Cicero leveleiből és bölcseleti műveiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1941, Athenaeum, 144 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötésben, foltos.+
Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1940, Athenaeum, 126+2 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötésben, foltos.+
Szemelvények Titus Livius könyveiből. Szerk. és magyarázatokkal ellátta: Édes Jenő-Nagy Pál. Bp.,1939, Franklin, 4+132+4 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötés.
Gyallay Domokos Vaskenyéren. Történeti regény. Szigeti Imre rajzaival.
[Bp., 1934], Franklin. 163 l. Egészoldalas rajzokkal. Kiadói, festett félvászon-kötésben, kopott gerinccel
4 db hasznos Reader's Digest Válogatás könyv: Ötletek, jó tanácsok, megoldások bármire (Gyakorlati tudnivalók A-tól Z-ig); EGészséges csontok, izom és izületek; Az otthon díszei, Varászlatos Föld körüli utazás.