Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet. Nem teljes. Bp. 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítókkal, egy-két kötet gerincén kis sérüléssel, néhol kissé laza fűzéssel.
3 db vegyes könyv: Fekete István: Kittenberber Pál élete. Bp., 1962. Móra. + Mihalik József: Múzeumi és könyvtári értesítő IX: évfolyam Bp. 1915. + Cartographia földrajzi atlasz.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1. sorozat. Bp., 1982, Magvető. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Papírkötésben, 5 db
Pintér Jenő: A magyar irodalom története középiskolák számára. I. kötet. A legrégibb időktől Vörösmarty Mihály föllépéséig. Bp.,1921, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 351 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy-két foltos lappal, néhány ceruzás bejelöléssel, jegyzetekkel.
Kiss József: Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Bp.,1884, Dobrowsky és Franke, 1 t.+63 p.+3 t. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán sérüléssel, egy kijáró illusztrációval, foltos lapokkal.
Poétika és poétikai olvasókönyv. Szerk.: Riedl Frigyes. Bp.,1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 242+2 p. Ötödik kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az utolsó lap sarkán hiánnyal, a címlap sarkán pótlással.
Csík Gergely: A jóslat. Vígjáték öt felvonásban. A Magyar Akadémia 1875-ki Teleky-pályázatán, 100 arany jutalmat nyert mű. Bp.,1879, Tettey Nándor és Társa, 132 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés.