Tímár Árpád (szerk.):A Nagybányai művészet és művésztelep a magyar sajtóban 1896-1909 (Dokumentumok a Nagybányai művésztelep történetéből I.) MissionArt Galéria, 1996. Kiadói kartonálás
René Berger: A festészet felfedezése 1-2. 1. kötet: A látás művészete. 2. kötet: A megítélés művészete. Bp.,1977, Gondolat. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papírtokban.
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott barna egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal.
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp.,1941, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. +
Wilhelm Müseler: Europäische Kunst. Völker und Zeiten. Berlin,1941, Safari. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés.
1939 Kozma Miklós: Hozzászólás a játékfilmgyártás válságához. Bp.,1939, Magyar Távirati Iroda Rt., 20 p. Kiadói papírkötés.+ Kovács Gusztáv (1895-1969): Válasz Kozma Miklós: Hozzászólás a játékfilmgyártás válságához. című röpiratára. Bp.,1939, Aurora-ny.], 18 p. Átkötött papírkötés, a címlapja hiányzik.
Vegyes könyv tétel, 2 db:
Gogol: Egy őrült emlékiratai... Illusztrálta és a szöveget kőre írta: Boris László. Fordította: Barta Sándor. Bp.,1969, Képzőművészeti Alap Kiadói Vállalat. Kiadói papírmappában, szakadt borítóval, jó állapotban. Hasonmás kiadás. Megjelent 5150 példányban. +
Gaugin Gemälde. Berlin-Wiesbaden,é.n.,Emil Vollmer, 8 p.+10 t. Német nyelven. Kiadói papírmappában.
Németh László: Kísérleti dramaturgia. Drámák 1960-1969. Bp., 1972, Magvető. A szerző özvegyének, Németh Ellának a tulajdonosi bejegyzésével. Vászonkötésben, jó állapotban.