Lyka Károly: Nemzeti romantika. Magyar művészet 1850-1867. Bp., 1942, Singer-Wolfner,(Pesti Lloyd-társulat-ny.), 348 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító szakadozott, kissé hiányos.
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1939, Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító megviselt állapotban, szakadozott, ragasztott.
Voit Pál: Régi magyar otthonok. Budapest, 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 319 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Budapest, é.n., Officina. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Jó állapotban.
A képzőművészet iskolája II.(A festészet, grafika, szobrászattechnikai eljárásai; A rajz, festészet, a grafika és a szobrászat újabb eszközei és eljárásai, a restaurálás, a térábrázolás, a fény- és színtan, a művészeti anatómia). Bp., Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói papírkötés + Dercsényi Dezső: Zádor Anna: Kis magyar művészettörténet. Bp., Képzőművészeti alap
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, Jó állapotban