Smoel Ettinger: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp.,2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Munkácsi Ernő: Miniatúraművészet Itália könyvtáraiban. Héber kódexek. Bp., é. n., Országos Magyar Zsidó Múzeum. Hiányzó gerincű, részben elváló papírkötésben. + Muzeumcafé 57. Judaika.
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Korabeli félvászonkötésben.
Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum stud...
Scheiber Sándor: ...és beszéld el fiadnak... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás fotói. Bp.,1984, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.