Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Harmadik javitott és bővitett kiadás.Budapest, 1891. Szerzői (Neuwald Illés ny.) Vaknyomott egészvászon kötésben, a fűzés kissé elvált
Dr. Tuzson János: Rendszeres növénytan. I-II. kötet. I. kötet: Általános rész és virágtalan növények. II. kötet: Virágos növények. Bp., 1911-1926, Hornyánszky Viktor, VII+1+362+2+XII+2+472 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték, a II. résznél lapszéli foltokkal, egyébként jó állapotban.
Hess, Olga; Hess, Adolf Fr.: Wiener Küche. Sammlung von Kochrezepten. Leipzig und Wien, Franz Deuticke,1931, Kiss sérült egészvászon kötés, XCVIII+744p.,mellékletekkel.
C. S. Gutkind - Karl Wolfskehl: Das Buch vom Wein. Aus allen Zeiten und Breiten. München,1927,Hyperion Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Cserna-Szabó András-Fehér Béla: Ede a levesben. Gasztrokrimik. Mikszáth Kálmán előszavával. Bp., 2011, Magvető-M-Érték. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerzők által aláírt példány.