Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft
13,26 EUR, 14,29 USD

Leírás:

Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Első kiadás. Bp., 1905, Athenaeum, 1t. ( címkép, a szerző arcképe)+1 díszcímlap+2+111+1 p.+ 18 t. (részben színes). Egészoldalas képtáblákkal, és szövegközti képekkel illusztrált. Az illusztrációk Basch Árpád, Vaszary János, Garay Ákos, Tolnay Ákos, Margitay Tihamér, Feld Imre, Gergely Imre, Mühlbeck Károly, Dudits Andor, Mendlik Oszkár, Kimnach László, Kotász (Károly), Karvaly (József), és Udvary (Géza) munkái. A borító- és előzékrajz Basch Árpád munkája. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált szecessziós, egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címkép részben elvált a kötéstől, két lap (75/76.,77/78.) és 8 képtábla kijár, két lapon szakadással.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : lászló_lili