Ruzsa György: Ikonok könyve. A nemzeti és a helyi iskolák a bizánci és a posztbizánci ikonfestészetben. Bp.,1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Mányokitól Aba Novákig. A magyar képzőművészet a Szovjetunió múzeumaiban. Szerk.: Osztrovszkij, Grigorij - Seleszt, Dmitrij. Bp., 1988, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.
Fecske András: A figurativitás problémái a kortárs hazai festőművészetben (1945-1990). Bp., 1995, HG (Figuratív piktúra 1.). Papírkötésben, jó állapotban.
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. II. kötet: Középkor. Szerk.: Beöthy Zsolt. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),V-VIII+614 p.+II-L+1 t. (Kronólogiai tábla.) Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, címlappal, és I. táblával.
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db.:
Keserü Katalin: Rippl-Rónai József. A művészet világa. Bp.,1982,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.;
Végh János: Van Eyck. A művészet világa. Bp.,1983,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.;
Kisdéginé Kirimi Irén: Csendéletek a Magyar Nemzeti Galériában. Bp.,1977, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Ignacy Witz: Auge und Hand des Malers. Dresden,1981,VEB Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. I-II. kötet. Bp., 1900, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 6+116+117-235+1+10 p.+23 t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben, felvágatlan lapokkal, a II. kötet kötése sérült, szétvált, az I. kötet borítója szakadt, hiányzó rézkarccal.