Középítéstan, különös tekintettel Magyarország bányászati viszonyaira. Szerk.: Litschauer Lajos. Selmecbánya, 1907, Joerges Ágost özvegye és fia. Kopott, kicsit foltos vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Új magyar képzőművészet. IV. Szerk. és az életrajzokat összeállította: Dr. Fehér Zsuzsa. Bp.,1954, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés,
Hauser Arnold: A modern művészet és irodalom eredete. A manierizmus fejlődése a reneszánsz válsága óta. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Herbert Read 2 műve: A modern szobrászat. Fordította: Kodolányi Gyula.+A modern festészet. Fordította:Gottschlig Ferenc.
Bp.,1965-1987, Corvina. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés, kiadói szakadtpapír védőborítóban, jó állapotban.
Schneider Marius: Egyiptomi parasztdalok. Lieder Aegyptischer Bauern. Bp., 1943, Magyar Néprajzi Társaság, 153-183 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Különlenyomat a Kodály Zoltán emlékkönyvből.
Frank Elgar: Vang Gogh. A study of his life and work by Frank Elgar. London,1958, Thames and Hudson. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Száz színész egy sorba... Rajzolták Gedő Lipót és Gellért Lajos. Bp.,[1923], Amicus,(Világosság Könyvnyomda Rt.) Aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos lapszélekkel. Gedő Lipót