Baktay Ervin: India művészete. A történelem és a művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp.,1958, Képzőművészeti Alap, 470+2 p.+ 6 t.(Színes, egy kihajtható, hártyapapírral.) Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Szabó Júlia: A XIX. sz. festészete Magyarországon. Bp., 1985. Corvina. + Végvéri Lajos: Szinyei Merse Pál (1845-1920) Bp., 1986 Képzőművészeti. Mindkét kötet kiadói védőborítóval
Architektúra sorozat, 7 db - Nagy Elemér: Erik Gunnar Asplund; Kubinszky Mihály: Bohuslav Fuchs; Kubinszky Mihály: Adolf Loos; Major Máté: Breuer Marcel; Kubinszky Mihály: Györgyi Dénes; Major Máté: Goldfinger Ernő; Mendöl Zsuzsa: Málnai Béla. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Művészettörténeti füzetek, 4 db - Galavics Géza: Program és műalkotás a 18. század végén; Gerő Győző: Az oszmán-török építészet Magyarországon (Dzsámik, türbék, fürdők); Wehli Tünde: Az admonti Biblia; Sz. Koroknay Béla: Magyar reneszánsz könyvkötések. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.
Isis. Erdélyi Magyar Restaurátor Füzetek. 15. Szerk.: Kovács Petronella. Székelyudvarhely, 2015, Haász Rezső Múzeum. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. 18 szövegképpel és 40 műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp, 1902, Athenaeum, 76p. + 39t. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, megviselt, rossz állapotban, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, egy szakadt oldallal, egy hiányzó illusztrációval.