Művészet. Szerk.: Lyka Károly. IV. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társálat. Bp. 1905, Singer és Wolfner,4+432 p. Kiadói javított gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval. Lyka Károly, Divald Kornél, Malonyay Dezső tanulmányaival, számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Kaza György, Fényes Adolf, Grünwald Béla, Ferenczy Károly, Kriesch Aladár és mások illusztrációival.+
Szmercsányi Miklós: Gróf Andrássy Tivadar. 1857-1905. c. írásával, Márkos Géza illusztrációival. (Melléklet.)
Berzeviczy Albert: A cinquecento festészete, szobrászata, és művészi ipara. A Velencéről szóló fejezetekkel kiegészítette: Divald Kornél. Bp.,1909, Franklin, 554 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, mellékletekkel. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon-kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
Vegyes művészeti könyvtétel, 8 db:
Barát Endre: Élt harminchárom évet. Regény Paál László életéről. Bp.,1980,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szentimentalizmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta: Wéber Antal. Bp.,1971, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Az egzisztencializmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta: Köpeczi Béla. Bp.,1965, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.
A futurizmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta, fordította: Szabó György. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.
Kortársak a németalföldi festészetről. Vál., az előszót és a jegyzeteket írta: Garas Klára. Fordította: Garas Klára, Takácsy Elek. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1986 Pestmegyei Iparművészeti Tárlat.
1963 Régi Képtár. Bp.,1963,Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
Flemish painting of the Seventeenth Century. Leningrád, 1972, Aurora.
Falk Géza: Beethoven összes szimfóniái.
Bp., 1943, Szöllősy. 163 p. Bánó Endre egészoldalas illusztrációival. rajzaival. Második kiadás. Kiadói félvászonkötésben, kissé kopott borítóval.
Malonyai Dezső: A magyar nép művészete I. Reprint. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat (1985, Helikon). Hasonmás kiadás számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban tékával