cca 1300-1400 Azonosítatlan kánonjogi munka egy lapja, benne III. Lucius pápa Ad abolendam kezdetű eretnekellenes bullájának (1184) szövegével, latin nyelven, pergamen, sérült, ragasztásnyomokkal, 2 p.
cca 1400-1500 Adam von Aldersbach (?-1260 k.) "Summula sacramentorum Raymundi de Pennaforte metrificata" című művének egy lapja ("Summula de summa Reimundi prodit ista. Iste liber cuius subiectum est ius canonicum a sanctis patribus institutum" stb.), papír, a kötési oldala sérült, egy kéztől származó lapszéli jegyzetekkel, rajzokkal, 2 p.
cca 1400-1500 Ókori római történelmi tárgyú, azonosítatlan német nyelvű krónika három lapja, különféle események és személyek említésével (Cambyses, Hannibal, Titus Manlius Torquatus, cannae-i csata, stb.), papír, szélein sérülésekkel, összesen 6 p.
1831 A cholera betegség esmértetőjeleinek és míglen a rendes orvosi segedelem érkezne, az attól vali őrizkedés módjának rövid leírása, melly főképpen a köznép számára készíttetett. Lovovich Imre Bihar vármegye főorvosa. 3p + 1831 Rövid oktatás, mikép őrízhesse meg magát kiki a napkeleti Cholerátúl és mit kelessék ezen nyavalyának első kitöréskeor mívelni az Orvos megjelenéséig. Lenhossék Mihály Ma...
1833 I. Ferenc császár magyar királyi tanácsosi oklevele nemestacskándi Csergheő Ferencnek, a császár és gróf Reviczky Ádám (1786-1862) kancellár, Szőgyény-Marich László (1806-1893) későbbi kancellár saját kezű aláírásával. Foltos, kis szakadásokkal. 54x38 cm
1835 Udvari szerkeztetői kinevezés nemestacskándi Csergheő Lőrinc részére gróf Reviczky Ádám (1786-1862) kancellár saját kezű aláírásával, papírfelzetes viaszpecséttel.
1839 Poétai osztályos tanuló kézzel írt versgyűjteménye, benne Vörösmarty, Kazinczy, Bajza, Kisfaludy, Kölcsey és mások verseivel (Szózat, Árpád ébredése, stb.), kopott vászonkötésben