Gyarmathi Balassa Bálintnak Thirsisinek Angelikával, Slyvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. Bp., 1960, Akadémiai kiadó. Kiadói bordázott gerincű félbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 3600 példányban.
Csík Gergely: A jóslat. Vígjáték öt felvonásban. A Magyar Akadémia 1875-ki Teleky-pályázatán, 100 arany jutalmat nyert mű. Bp.,1879, Tettey Nándor és Társa, 132 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Az Európai Irodalom Kincsesháza sorozat 5 kötete: A német irodalom kincsesháza. Szerk.: Keresztury Dezső.; A francia irodalom kincsesháza. Szerk.: Illyés Gyula.; Az olasz irodalom kincsesháza. Szerk.: Ruzicska Pál. A bevezetést írta: Villani Lajos.; Az orosz irodalom kincsesháza. Szerk.: Trócsányi Zoltán.; Az angol irodalom kincsesháza. Szerk.:Halász Gábor.; Bp.,é.n.,Athenaeum. Kiadói félvászon-...
Ambrus Zoltán: A kritikáról. Bp., é. n., Genius. Tóth Béla (1908-1996) irodalomtörténész ex libris-ével. Részben későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Boccaccio, Giovanni: Dekameron. Fordította: R. Vay József. I-III. köt. A verseket Radó Antal fordította. Bp., [1931], Könyvkedvelők, (Franklin-ny.), 333 p.+18 t.; 309 p.+24 t.;294 p.+18 t. A mű illusztrációi a François Boucher, Charles Eisen és Hubert François Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek. Kiadói papírkötés, a borítókon műany...
Erdős Tivadar: Az összes hangszerek ismertetése. (Hangszereléstan.) Konzervatóriumok, tanítóképző intézetek és a zenekedvelő nagyközönség számára. Az orgona-változatok részletes ismertetése. Besztercebánya, 1909, Havelka József, 111+5 p. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány, szép állapotban!