Mircea Eliade: A szent és profán. A vallási lényegről. Ford.: Berényi Gábor. A jegyzeteket írta: Ara-Kovács Attila. Mérleg. Bp., 1999, Európa. Kiadói papírkötés.
Herczeg Ferenc: A Dolovai nábob leánya. Színmű 5 felvonásban. Bp., 1897, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a címlap sarkán hiánnyal, az elülső előzéklapon szakadással.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Hetedik kiadás. Bp., 1884, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Benedek Elek: Erdélyi népmondák. Magyar Nép Könyvtára 18. sz. Kolozsvár/Cluj, 1926, Minerva, 116 p. Félvászon-kötésben, amatőr módon javított gerinccel, és kötéssel, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel, tollas bejegyzéssel.
Arany János összes munkái. VI. köt. Drámai fordítások. Shakspere színműveiből.: A szent-iván-éji álom., Halmlet, dán királyfi., János Király. Bp., 1884, Ráth Mór,6+475+5p. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kis kopásnyomokkal, a gerinc két vége kopott.