Szántó Tibor: A betű. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1969, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félműbőr-kötés, kopottas gerinccel.+ melléklet. Volt könyvtári példány.
Kertes Pál: Filmáru és filmművészet. A borítót Szabó Ferenc rajzolta. Bp.,1943,Unitas,(Radó István Nyomdai Műintézete-ny.), 79+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadozott hiányos illusztrált papír védőborítóban, a gerincen sérüléssel. Ritka! A szerző által dedikált.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n., Pesti Napló. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, sérült kötéssel.
Petrovics Elek: Magyar Mesterművek. Bp., 1936 Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrálva. Kiadói javított gerincű egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
Berkovits, Ilona: Illuminierte Handschriften aus Ungarn vom 11.-16. Jahrhundert. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Bp., 1968, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, német nyelven./Linenbinding, in paper cover, in cardboard folder, in German language.