Vegyes mesekönyv tétel, 3 db: Lószőr-vitéz. Száz év meséi. 1840-1940. Vál., és szerk.: Kováts Miklós. Bp.,1990,Móra. Szabó Magda: Tündér Lala. Würtz Ádám rajzaival. Bp.,1983,Móra. Negyedik kiadás. Fecskeköszöntő. Gyermekversek a világirodalomból. Vál. és szerk.: T. Aszódi Éva. Bp., 1987, Móra. Hatodik kiadás.
La Fontaine: The Rich Man and the Shoe-maker. Brian Wildsmith illusztrációival. London, 1965, Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp.,(1942) , Palladis Rt. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, a borító kissé kopott, a hátulsó szennylapon, és előzéklapon firkával.
Erich Kästner: Május 35. Walter Trier rajzaival. Fordította Fenyő László. Bp.,1959, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Nyolcadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
G. de Horne Vaizey: Féltucat lány. Elbeszélés fiatal lányok számára. D. Róna Emy rajzaival. Fordította: Wiesner Juliska. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
John Habberton: Helén kicsikéi milyen drágák, ártatlankák, gonoszak, angyaliak ördöngősök, rémületesek és semmirevalók valaminthogy mi mindent müveltek angyali létüknek ama tíz napja alatt, mit közelükben töltött utolsó áldozatuk. Fordította: Karinthy Frigyes. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1923, Uránia, 87 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.