3 000 Ft
Szent István törvényeinek XII. századi kézirata. Admonti Kódex. Hasonmás kiadás. Bevezetéssel, magyar fordítással, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Bartoniek Emma. Magyar Nemzeti Múzeum Országos Széchényi Könyvtára Nemzeti Kincseinek Hasonmásai. I. köt. Bp.,1935, Lantos Adolf, 69+(1)p.+8 sztl. lev. Fatáblás, félbőr-kötésben, foltos, kopott, kissé sérült táblákkal. Számozott (116./300) és Fitz József által aláírt példány.