Vegyes könyvtétel, 2 db: Alvinczi Péter: Magyarország panaszainak megoltalmazása. Válogatta, sajtó alá rendezte, a címadó politikai "röplapot" fordította, a jegyzeteket és az utószót írta: Heltai János. Bibliotheca Historica. Bp.,1989, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, papír védőborítóval. Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. sajtó alá rend...
Tighe Hopkins: The woman Napoleon loved. Leipzig, 1910, Bernhard Tauchnitz, 286 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
2 történelmi munka: Berkovits Ilona: Az esztergomi Ulászló graduale (bejegyzésekkel). + Berkovits Ilona: A budapesti Egyetemi könyvtár Albucasis-Kódexe Bp., 1937, 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben,