Report of the Hungarian Ministry of Home Affairs on the MAORT sabotage. Bp., 1948, Athenaeum-ny. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Ritkaságok sorozat 16 kötete: Tar Lőrinc pokoljárása, Hunfalvy Pál Napló 1848-1849, Bod Péter: Szent Hilárius, Kazinczy Ferenc: Sophie, Toldy Ferenc: Irodalmi arcképek, Mikes Kelemen: Az idő jól eltöltésének módja, Kőrösi Csoma Sándor levelesládája, Ungnád Dávid Konstantinápolyi utazásai, Vitéz János levelei és politikai beszédei, Pajkos énekek, Sztárai Mihály: Histrória Perényi Ferenc kis...
3 történelmi munka: Berkovits Ilona: Az esztergomi Ulászló graduale + Berkovits Ilona: A budapesti Egyetemi könyvtár Albucasis-Kódexe Bp., 1937, 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. + Berkovits Ilona: A kassai-graduale és a XVI. századi kassai festészet. Bp., 1942. Franklin. Kiadói papírkötésben,
Csengery Antal: Történeti tanúlmányok és jellemrajzok. 1. kötet Pest, 1870. Ráth Mór. 1 t. (a szerző fényképe), IV l. 1 sztl. lev. 409 l.; Kiadói enyhén sérült egészvászon kötésben.
Wertheimer Ede: Békekongresszusok és békeszerződések a XIX. és XX. században. Bp.,1918, Athenaeum, 142+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, az elülső papírborítót bekötötték.
Dr. Fenyvessy József: Az Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár ötven éves története. 1846-1896. Bp.,1896, Kosmos Műintézet-ny., V+3+190 p.+35 sztl. lev.+15 t. (Mellékletek, fekete-fehér fotók. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei. Bp.,[1931], Könyvbarátok Szövetsége,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), 258 p. Fekete-fehér egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopott borítóval, és kissé kopott gerinccel.
Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I-V. kötet. Bp., 1990-1999, Natura-Tellér Kft-Heraldika. Kiadói műbőr kötés, kiadói papírborítóban és Kiadói kartonált papírkötés. KÉt kötet papír védőborítóval. Jó állapotban.
Pesthy Frigyes 2 művét tartalmazó kolligátum: Száz politikai és történeti levél Horvátországról. Bp., 1885, Akadémiai Könyvkereskedés,(Knoll K. és Társa), VIII+419 p. Brankovics György rác despota birtokviszonyai Magyarországban és a rác despota cím. Értekezések a Történelmi Tudományok Köréből. VI. kötet. IX. sz. Bp.,1877, MTA, 65 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az eredeti papírb...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.