Szokoly Viktor: Mexiko Miksa császárig. Különösen ős- és ujabbkori története, államszervezete, azték müveltségi története s különböző népfajaira vonatkozólag. Báró Müller J. W., Prescott William H., Armin Th. s mások nyomán közli ~. Négy részben. (Tiz különnyomatú képpel.) Pest, 1866. Emich. 1t.+VII+(1)+364p.+9t . Kiadói papírkötésben, fűzés szétvált, hátsó borító hiányzik, első sérült
Bruno Brehm sorozat (A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig): Így kezdődött, A kétfejű sas lehull, Ez lett a vége. Bp., 1938 Grill Károly. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
A magyarországi vas- és fémmunkások központi szövetségének története. Szerk.: Demeter Józsefné, Szepesi Ferenc. Bp.,1990, Szakszervezetek Elméleti Kutató Intézete. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
László Gyula: A népvándorláskor művészete Magyarországon. Bp.,1974, Corvina. Második kiadás. Rengeteg fekete-fehér fotóval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lars Adelskogh: Egy üres zsák nem áll magában. Az auschwitzi "gázkamrában" történt "megsemmisítés" mítosza. Összeállítás vezető revizionista kutatók eredményei alapján. Fordította: Bruckner Zoltán. Bp.,2008, Gede. Kiadói papírkötés. A fordító dedikációjával.
Dufour, Pierre: Szerelmi erkölcsök az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Gáspár István. Sóstay-Horváth Etel illusztrációival. Bp.,(1948) Magyar Téka, 198+2 p.+15 t. Egészoldalas színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés.