Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la seconda Parte de' Viaggo d'Europa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall' Autore in Ungheria per mezzo di varie lettere a varie persone indirizzate. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+ 1 Buda 1686-os ostromát ábrázoló kihajtható rézmetszet. Giovanni Francesco Geme...
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félv...
Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914...