Rozsondai Károly -- Sümeghy József: Sopronbánfalva. Falutanulmány és községrajz. Sopron, 1937, Falukutató Intézet. Részben későbbi, sérült gerincű félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Mihajlov, N. - V. Poksisevszkij: Utazás a Szovjetúnió térképén. 1. kiadás. (Sajtó alá rendezte Alpári Pál.) Bp. 1948. Új Magyar K. 2 lev., 291 l., 48 t. (fényképek). Számos szövegközti és egész oldalas térképpel illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált papírborítóban.
Boor, Julius August Carl: Von einer Familie uralten ungarischen Geschlechtsnamen, die seit dreihundert Jahren bis gegenwärtig in der königlich ungarischen Freistadt Oedenburg lebt. DEDIKÁLT! Oedenburg, 1896, Buchdruckerei Carl Litfass. Kiadói félvászon kötés, viseltes állapotban / half linen binding, damaged condition, signed
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 1 t.(címkép)+188 p.+32 t.(fekete-fehér fotók.) Három térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal.