cca 1870-1900 Kossuth Lajos búcsúja a hazától. 1849. augusztus. 17-ig. A fővárosi 1848-49. ereklyemúzeum és Kreith Béla gróf tervei nyomán festve, színes litográfia, üvegezett fa keretben, a kép a szöveg résznél, alul, foltos, 42x62 cm
1682 Typus Venarum metallicarum in Fodinae. A fémbányák aknáinak típusa. Athanasius Kircher Mundus subterraneus, quo universae denique naturae divitiae c. munkájából. Rézmetszetű kép 18x12,5 cm, lapméret 34,5x23 cm
1665 Bányászati vízgép rajza. Athanasius Kircher, Antonius Sioertsma: Mundus subterraneus, in XII libros digestus c, munkájából./ Large water pump. Copper plate engraving. H. Bonzon delineavit. 32,2x41,2 cm
1726 Fodinae Schmelnitzenses/Szomolnok bányái. Marsigli, Luigi Ferdinando (1658-1730): Danubius Pannonico-mysicus : observationibus geographicis, astronomicis, hydrographicis, historicis, physicis, perlustratus et in sex tomos digestus.Haga, 1726 c. munkájából. III. kötet 12 tábla. Nagyméretű rézmetszet. 44x28,5 cm Az olasz Luigi Ferdinando Marsigli a török elleni felszabadító harcok idején hadm...