A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,1895, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., CXXVI (hasábszámozás,helyesen:63)+1508 (hasábszámozás, helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Dr. Csíky László: Teher alatt nő a pálma. Szentes, 2007, Szerzői kiadás. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. A művész által dedikált.
Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum. Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex librisével, Mécs László aláírásával, sorszámozott példány. Kiadói egészvászon-kötés,
Móricz Zsigmond: Erdély. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum. Első kiadás. Kissé kopott aranyozású kiadói aranyozott egészvászon kötés
A halál himnusza. Ráskai Lea nyomán írta és rajzolta Bródy Maróti Dóra, metszette Kner Albert. Bp., 1936, Hungária Könyvek. 259. számú, Lestyán Sándor író, újságíró nevére szóló példány. Kartonált papírkötésben, kicsit sérült papír védőborítóval, jó állapotban.