Stéphane Mallarmé költeményei. A verseket fordította: Weöres Sándor. A prózaverseket fordította, az utószót és a jegyzeteket írta: Dobossy László. Martyn Ferenc illusztrációival. Bp.,1964, Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés. Számozott (1050/149.) példány.
Nemzetközi aranymondások. Közmondások. Tanulságos cikkek. Szellemi egyveleg. Összegyűjtötte: lubellei és kisfaludi Lipthay Guido csázs. királyi kamarás. Kiadta 1933-ban a világkrízis évében. Bp.,1933,Jupiter-ny. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, az első lapon szakadással.
Marczali Henrik: A nemzetiség történetbölcseleti szempontból. Népszerű Főiskola Könyvtára 1. Bp., 1935, Franklin. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal.
A kis magyar mint köszöntő. Magyar köszöntők és levelek. Összeáll.: Bácsi József. Bp.,(1903), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Harmadik kiadás. Kiadói festett egészvászon-kötés, jó állapotban.
Pudovkin: A magyar filmről. Sajtó alá rendezte: Kovács András. Bp.,1952, Művelt Nép. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel. Ranódy László (1919-1983) Kossuth-díjas filmrendező, főiskolai tanár, forgatókönyvíró, díszlettervező ajándékozási soraival.
Vegyes könyv tétel, 3 db: Kuun Géza: Ujabb adatok a kún Petrarca-codex. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok Köréből. XV. köt. XII. sz. Bp.,1892, MTA, 16 p. Hegymegi Kiss Pál dr.: A magyar közigazgatás demokratikus átszervezéséről. Debrecen, 1924, Hegedüs és Sándor, 120 p. Felvágatlan. Horváth Jenő: Az értelmi együttműködés mozgalma a Nemzetek Szövetségében. Magyar Külügyi Társaság kiadván...
Mikszáth Kálmán: Tavaszi Rügyek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1893, Révai Testvérek. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kis foltokkal, kis kopásnyomokkal a borító.