Wass Albert: Farkasverem. Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. XX. Kolozsvár,é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. III. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner, 398 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
Kelemen Béla: Jó magyarság! Tanácsadó a magyar helyesírás, nyelvtan és fogalmazás nehézségeiben. Bp.,1910, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon kis hiánnyal.
Ein Perlenstrauss Ungarischer Dichtungen. Übertragen von Hans Leicht. Bp.,(1939),Kir. M. Egyetemi Nyomda. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Bp.,(1906),Stampfel. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Garay Ákos illusztrációi hiányoznak, foltos lapokkal.
Whol Janka, egy nagyvilági hölgy): Az illem. Utmutató a művelt társaséletben. Bp. 1881. Athenaeum. 259 l. Whol Janka (1846- 19o1.) az első magyar zsidó írónő. Kiadói, laza egészvászon kötésben.