Smoel Ettinger: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp.,2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Harmadik kötet. Kol-nidre vagyis az engesztelő nap előző való estjére. Fordítás: Schön József. Bp., én., Steiner Ármin. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.
Patai József: Héber költők. I. kötet. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XXXII. Bp.,1910, Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Franklin-ny.), 382 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Mákzór. Imádságos könyv az év minden napjára. Harmadik kötet. Kol-nidre vagyis az engesztelő nap előző való estjére. Fordítás: Schön József. Bp.,é.n.,Schleisinger Jos. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval.
Imádságos könyv a tanuló ifjúság és a nagy közönség számára. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Dr. Pollák Miksa. Izráel istentisztelete. Tel-Aviv, é.n., "Sinai." Kiadói kemény-kötésben.