Kosáry Domokos: Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp.,1943, Országos Közoktatási Tanács. Térképekkel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térképekkel, Kiadói félvászon-kötésben.
Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Bp., 1883, MTA. Kiadói egészvászon-kötés,
Achenwall, Gottfried: Staatsverfassung der heutigen vornehmsten europaischen Reiche im Grundrisse, Erster Theil (Einleitung, Spanien, Portugal, England), Göttingen,1790. Vandenhoek und Ruprecht, 368p. Korabeli papírkötésben, első néhány lap szélén sérüléssel / In paper binding some pages edge damaged.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben,a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
6 db történelmi munka: Sinkovics István: A magyar nagybirtok a XV. század elején, Bp., 1933, Kniewald Károly: A Pray-kódex tartalma, kora jelentősége, Bp., 1940. Jakó Zsigmond: Adatok a dézsma fejedelemségkori adminisztrációjához, Kolozsvár, 1945. Dr. Galla Ferenc: A cluny reform hatása Magyarországon. Pécs, 1931. Györffy György: A Codex Cumanus keletkezésének kérdéséhez. Bp., 1942, Genthon IStvá...