Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+VII+466+VII+508 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.
A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Esterházy Pál: Mars Hungaricus. Sajtó alá rendezte, a 'Mars Hungaricus' latin szövegét magyarra fordította, a 'Visszaemlékezés', valamint a levelek jegyzeteit és az Esterházy Pál című kísérőtanulmányt írta: Iványi Emma. Bevezette és szerkesztette, a 'Mars Hungaricus' jegyzetei Iványi Emma gyűjtésének felhasználásával írta: Hausner Gábor. Zrínyi-Könyvtár. III. Bp.,1989, Zrínyi. Kiadói kartonált pap...
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.
Marczali Henrik: A legújabb kor története 1825-1880. Bp., 1892, Révai, 963 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, apró sérüléssel a gerincen, kissé kopott borítóval.
Emil Ludwig: Tizennégy júliusa. Fordította és bevezette: Dr. Supka Géza. Bp.,é.n.,Révai. Átkötött kissé kopott egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót vászonra kasírozva bekötötték.
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet: Az Árpád-ház kihaltától a Mohácsi ütközetig. Újonnan átdolgozta: Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 2+734 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok I-II. kötet. Bp.,[1928], Genius, 641+2 p. Második, bővített kiadás. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel.
Vegyes történelmi könyvek tétele, 6 db: Ki kicsoda a történelemben? Szerk.: Szabolcs Ottó és Závodszky Géza. hn.,é.n., Laude. Kiadói kartonált papírkötés.; Magyarország története a honfoglalástól 1849-ig. Bp.,1985, Múzsák. Kiadói papírkötés. László király emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. Bibliotheca Historica. Bp.,1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban....
Vegyes könyvtétel történelem, 3 db: Octave Aubry: Bismarck III. Napoleon ellen. Fordították: Győry János, Vághidi Ferenc. Bp., é.n., Cserépfalvi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.; Wolfgang Gans Edler Putlitz: Németországból Németországba. Egy volt német diplomata emlékezései. Fordította: Neményi Ödön. Bp.,1958, Gondolat. Kiadói kopott félvászon-kötés. Domokos Zsuzsa-Dr. ...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.