Posewitz Tivadar: A Szepesség. Utazási kézikönyv. A Magas Tátra. Bp., 1909, Pátria. Kiadói egészvászon kötésben. 208p. + egész oldalas és kihajtható térképek, + 1 térképmelléklet. Jó állapotban
Bélay Vilmos: Máramaros megye társadalma és nemzetiségei a megye betelepülésétől a XVIII. század elejéig.Budapest, 1943. Sylvester nyomda. VI + [2] + 224 + [1] p. + 1 térképmelléklet Település- és népiségtörténeti értekezések 7. sz. Fűzve, sérült kiadói papírkötésben. Borítók elváltak
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Tirol és Vorarlberg. Budapest, 1893, Magyar Királyi Államnyomda, . Rengeteg illusztrációval. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
A magyar idegenforgalom évkönyve. Debrecen, 1941. Idegenforgalmi újságírók egyesülete Kiadói papírkötésben. Benne a hazai hotelek panziók jegyzéke. 438p.
Gyula város oklevéltára. (1313-1800.) Szerk.: Dr. Veress Endre. Bp., 1938, Gyula M. Város,(Stephaneum-ny.), XII+500 p.+ 6 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két lap hiányzik (29/30.,31/32.)
Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,(1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illlusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Waddell L. Austine: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+2+287+1 p.+42 t.( közte egy színes.)+ 3 kihajtható térkép. (Egy színes.) Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illlusztrált félvászon sorozatkötésben, kopot...
Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 t.+299 p.+45 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (43x33 cm.) Első kiadás. Kiadói aranyozott, illlusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az elülső szennylap sérült.